NAŠE ZÁZEMÍ

STÁJE

Koně mají k dispozici vzdušné boxy. Celá stáj je postavena jako dřevostavba z místních obnovitelných zdrojů. V současné době je využíván jeden box pro ustájení a to ve formě volného pohybu koní. Box je otevřen a koně si sami volí, zda se schovají do stáje nebo si vyberou pobyt na pastvině. Další boxy jsou dle potřeby využívány jako skladovací prostory pro krmivo, stelivo a sekačky. Jeden z boxů plní funkci sedlárny.

půdorys stáje

JÍZDÁRNY

Máme k dispozici dvě travnaté jízdárny. Malá jízdárna s rampou je intenzivně využívána pro aktivity s koňmi, výuku jízdy pro začátečníky a na práci ze země.

Velká jízdárna je využívána pro skákání, výuku jízdy a pořádání akcí.

Dále máme k dispozici kruhovou jízdárnu (kruhovku), kterou potřebujeme především pro přípravu koní, práci ze země a ježdění malých dětí a začátečníků.

PASTVINY

Pastviny jsou koncipovány jako „paddock paradise“, koně nemají veškeré zdroje na stejném místě, během dne se přesunují dle svých potřeb. Rozloha pastvin je cca 4 ha a jsou rozděleny do několika segmentů, které jsou obhospodařovány pastevním manegementem a kosením. Oplocení pastvin je zajištěno elektrickým ohradníkem. Některé výběhy jsou oploceny dřevěnou ohradou nebo chovatelským pletivem.

KLUBOVNA

Je to místnost přímo u stájí vytvořená z původní maštale. V zimním období slouží jako klubovna, kde si s dětmi za deštivého počasí sedneme a vzděláváme se také v teorii nebo něco tvoříme. Máme tu i malou kancelář.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je nová-1024x768.jpg.

SOCIÁLNÍ ZAŘÍZENÍ

Bezbariérová koupelna s toaletou je k dispozici hned vedle klubovny. Jsou zde zachovány prvky původní venkovské architektury jako např. klenutý strop. V interiéru byla použita hliněná omítka.

DVOREK

Hned vedle stáje přímo mezi výběhy je prostor, kde se odehrává většina aktivit spojených se zázemím táborů a pobytů. Je tu ohniště a příjemný stín pod vzrostlým jasanem. Během roku se tento prostor využívá pro kontaktní terapii, čištění a sedlání koní.